Malčkov tek, ki bo letos praznoval petnajsti rojstni dan, predstavlja najbolj množično športno-rekreativno otroško tekaško prireditev. Prireditev bo potekala v Grajskem parku na Ravnah na Koroškem, ki je znan kot priljubljen kraj za vsakodnevni oddih in sprostitev ter se domiselno združuje v rekreativne površine športnega parka, ki skupaj ponujajo odličen doživetveni prostor za družinske aktivnosti.
Malčkovega teka se že tradicionalno udeleži preko 450 mladih tekačev med 3. in 10. letom starosti, ki se bodo tudi letos ob 11. uri preizkusili v teku na 250 in 500 metrov. Po teku je Malčkov šport pripravil še pester otroški program, saj bodo lahko otroci peli skupaj z mini super zvezdami, se igrali na napihljivih igralih ter sodelovali v ustvarjalnih in kreativnih delavnicah. To pa še ni vse. Po parku se bo potikal tudi Modri volk, ki bo naznanil prihajajoče poletne počitnice in družinam predstavil svoj otroški program, ki temelji na preživetju v naravi in spanju v šotorih ter številnih zanimivih aktivnostih kot so spanje v gozdu v bivakih, jahanje konjev, ribolov, lokostrelstvo, samoobramba, tečaj prve pomoči, streljanje z zračno puško in še bi lahko naštevali.



Dogodek Malčkov tek je kot soorganizator podprla občina Ravne na Koroškem, skupaj z njenim Zavodom za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti, ZKŠTM.
Udeležba na teku bo za vse nadobudneže brezplačna, zaradi lažje organizacije pa je obvezna predhodna prijava na tek na spletni strani www.malckovsport.si, ki je možna še do četrtka, 16. maja 2024. Vsi mladi tekači bodo na teku prejeli darilce sponzorjev dogodka. Tim, maskota Malčkovega športa, pa bo vsem otrokom po opravljenem teku poklonil medaljo.
O Malčkovem športu:
Malčkov šport predstavlja otroške programe, katerih glavni cilji so usmerjeni v vsestranski razvoj otrok, igro, učenje, zabavo in animacijo. Poslanstvo njihovih programov je usmerjeno v spodbujanje gibanja in aktivnega preživljanja prostega časa najmlajših, kot tudi vzgoja otrok v duhu vrednot, povezanimi z aktivnim življenjskim slogom.


Malčkov tek organizira ekipa, ki ima večletne izkušnje z delom z otroki in organizacijo športno-rekreativnih dogodkov. Na Koroškem izvajajo različne športno-rekreativne programe pod imenom Malčkov šport. Vsako šolsko leto pri njih telovadi več kot 150 otrok, organizirajo pa tudi različne tečaje in otroške animacije.
Več informacij najdete tudi TUKAJ in na spletni strani.
Vabljeni v čim večjem številu, organizatorji pa z veseljem sporočajo, da je že zdaj prijavljenih 400 otrok.
