Na Šancah ponovno neustrezno odlaganje odpadkov

Občina Ravne na Koroškem ponovno opozarja na neustrezno odlaganje odpadkov ob ekoloških otokih.

A.T.
Posodobljeno: 19. maj 2026, 08:51
Deli:
Na Šancah ponovno neustrezno odlaganje odpadkov
FOTO: KNMEDIA

Občina Ravne na Koroškem kljub večletnim opozorilom in prizadevanjem za ozaveščanje o pravilnem ločevanju odpadkov še vedno zaznava primere nepravilnega ravnanja posameznikov, ki navodil ne upoštevajo.

"Ekološki otoki so namenjeni izključno ločenemu zbiranju papirja, kartona in stekla, ne pa odlaganju mešanih ali kosovnih odpadkov. Takšno ravnanje predstavlja obremenitev za okolje, kazi podobo kraja ter povzroča dodatne stroške čiščenja," so zapisali na strani Občine Ravne.

Primer nepravilnega odlaganja odpadkov, zaznan na Šancah, je bil predan v inšpekcijski nadzor. Občina ob tem ponovno poziva vse občanke in občane, da odpadke dosledno ločujejo ter jih odlagajo izključno v za to namenjene zabojnike.

Foto: Občina Ravne


Za nepravilno ločevanje in odlaganje odpadkov je predpisana globa v višini 400 evrov.

Le s skupnim odgovornim ravnanjem lahko ohranite čisto, urejeno in prijetno okolje za vse občane.

Vir: Občina Ravne na Koroškem

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...
Kategorije: Novice
Ključne besede: Ravne na Koroškem ekološki otok občina ravne na koroškem odlaganje odpadkov odpadki šance

Več iz kraja Ravne na Koroškem

Več iz kategorije Novice