Na Ravnah pripravili sprejem za najuspešnejšo udeleženko SI Janjo Šegel in prav tako odlično plavalko Dašo Tušek (FOTO)

Slovenski športnice in športniki so na 19. sredozemskih igrah v Oranu v Alžiriji osvojili 23 medalj. Med prejemniki treh zlatih in ene srebrne kolajne je bila tudi Korošica Janja Šegel, uspešno pa je na tekmovanju nastopila tudi Daša Tušek, prav tako Ravenčanka. Za obe vrhunski plavalki pa so včeraj na Ravnah pripravili še sprejem.

Šeglova, ki je prvič nastopila na SI, je bila s tremi zlatimi in srebrno medaljo najboljša slovenska udeleženka iger. Zlato kolajno z osebnim rekordom je osvojila na 200 m prosto (1:56,68), prav tako je bila prepričljivo zlata v štafeti 4 X 100 m prosto, kjer je nastopila skupaj z Nežo Klančar, Katjo Fain in Tjašo Pintar. Dosegla je tudi nov državni rekord na 100 m prosto in nov državni rekord štafete.

Vse štiri so odplaval tudi štafeto 4 X 200 m prosto in osvojile zlato kolajno s časom 7:59,27 ter podrle državni rekord štafete. Na 100 m prosto pa je bila Šeglova srebrna s 54,48 sekunde.

Mlada Korošica Daša Tušek pa je bila odlična šesta na 800 m prosto (8:56,97).

Tako so uspešnima plavalkama Plavalnega kluba Fužinar Ravne v domačem kraju pripravili sprejem, na katerem je njima med drugim čestital tudi župan dr. Tomaž Rožen.

Iskrene čestitke obema in celotnemu klubu.