Na državnem tekmovanju v orientaciji na Kopah zelo uspešne tudi Koroške ekipe (FOTO)

Včeraj je na Kopah potekalo državno tekmovanje v orientaciji, kjer so bile uspešne tudi Koroške ekipe.

Gasilska zveza Slovenije je v sodelovanju s Koroško regijo organizirala 22. tekmovanje pionirjev in mladincev ter 19. tekmovanje gasilcev pripravnikov. Tekmovanje iz gasilske orientacije je bilo sestavljeno iz orientacijske proge in iz vrste kontrolnih točk, ki jih je morala vsaka ekipa najti po vrstnem redu od prve do zadnje kontrolne točke (po zaporedni številki kontrolne točke) in to kar najhitreje.

Državno tekmovanje v orientaciji na Kopah.

Tekmovalci so bili razdeljeni v različne kategorije: pionirji, pionirke, mladinci, mladinke, gasilci pripravniki in gasilke pripravnice, v vsaki ekipi pa so tekmovali po trije člani. Tekmovalci so morali opraviti različne naloge: vajo z vedrovko, štafetno vezanje vozlov, praktične vaje iz orientacije, topografski znaki, hitrostno zavijanje cevi, štafetno spajanje cevi na trojak, “v napad”.

V kategoriji pionirk so odlično prvo mesto zasedle Lea, Loti in Sara iz Mislinjske ekipe. Nejc, Aljaž in Katja iz Mislinjske ekipe v kategoriji gasilcev pripravnikov pa so zasegli 15. mesto. Pionirji Jan, Žiga Franc in Jernej iz gasilske ekipe Pameče-Troblje so zasedli 7. mesto, mladinke Mojca, Kara in Timeja pa so si prislužile odlično tretje mesto. Odlično 7. mesto v kategoriji gasilcev pripravnikov so zasedli tudi Jure, Tin in Andraž, ki so zastopali gasilce iz Slovenj Gradca. Mladinke Živa, Janne in Nuša iz gasilske ekipe Legen so se uvrstile na 4. mesto, mladinci Žan, Nejc in Grega pa na odlično 2. mesto.

Odlična ekipa iz Pgd Mislinja.
Uspešni so bili tudi člani ekip Pgd Legen.
Uspešni so bili tudi člani Pgd Pameče-Troblje.

Na tekmovanju so bili uspešni tudi Dravograjčani. Pionirke iz Trbonj so pristale na 23. mestu, pionirji iz Črneč na 21. mestu, njihovi mladinci in gasilske pripravnice pa na 13. mestu. Ekipa gasilk pripravnic iz Šentjanža pri Dravogradu pa si je prislužila 20. mesto.

REZULTATI (prva tri mesta po kategorijah):

PIONIRKE:

1. Ekipa Mislinja (Gasilska zveza Mislinjske doline)
  2. Ekipa Mali Log (Gasilska zveza Loški potok)
  3. Ekipa Razdrto (Gasilska zveza Postojna)

PIONIRJI:

1. Ekipa Korovci (Gasilska zveza Cankova)
  2. Ekipa Sveti Križ (Gasilska zveza Trebnje)
  3. Ekipa Duplje (Gasilska zveza Naklo)

MLADINKE:

1. Ekipa Dvor (Gasilska zveza Dolomiti)
  2. Ekipa Horjul (Gasilska zveza Horjul)
  3. Ekipa Pameče – Troblje (Gasilska ekipa Mislinjske doline)

MLADINCI:

1. Ekipa Klek (Gasilska zveza Trbovlje)
  2. Ekipa Legen (Gasilska zveza Mislinjske doline)
  3. Ekipa Sela (Gasilska zveza Videm pri Ptuju)

GASILSKE PRIPRAVNICE:

1. Ekipa Homec (Gasilska zveza Domžale)
  2. Ekipa Velenje (Gasilska zveza Šaleške doline)
  3. Ekipa Štangarske Poljane (Gasilska zveza Šmartno pri Litiji)

GASILSKI PRIPRAVNIKI:

1. Ekipa Zabreznica (Gasilska zveza Jesenice)
  2. Ekipa Mlinše (Gasilska zveza Zagorje ob Savi)
  3. Ekipa Dole 1 (Gasilska zveza Idrija)

Organizatorji so ob začetku tekmovanja dodali, da je letošnje leto za gasilstvo pomembno leto, saj je teden dni pred državno orientacijo gasilstvo praznovalo 150 let delovanja gasilstva na Slovenskem. Gre za pomembno in visoko številko ob kateri se je potrebno vprašati koliko dela je že bilo vloženega v razvoj gasilstva, koliko generacij se je ob tem že zamenjalo in tudi to, da se gasilstvo razvija še naprej. Tukaj nastopijo mladi gasilci, ki bodo gasilstvo ponesli naprej.