Lani je Robert Goter s časom 58 ur, 21 minut in 24 sekund postavil nov slovenski rekord, ki ga je včeraj nekaj čez sedmo uro zvečer uspešno presegel. Okoli 19. ure mu je uspelo preseči še čas 80 ur, 53 minut in 28 sekund, ki jih je dosegla Christelle De Franceschi iz Francije.
Čeprav je pred začetkom napovedal bolj umirjen in premišljen nastop kot lani, je tudi tokrat poskrbel za pravo glasbeno vzdušje. Kljub utrujenosti, pomanjkanju spanca in številnim krizam je večkrat našel novo moč, navdušena publika pa ga je spremljala vse do konca.

Šotor je bil večino časa napolnjen do zadnjega kotička, najtežje trenutke pa je Goter doživljal predvsem v zaključku podviga, ko je občinstvo prosil za nekoliko več miru.
Velenjski harmonikar se po doseženem mejniku ni dal. Igral je kar 83 ur!
















