V nedeljskem prvem krogu županskih volitev so po delnih neuradnih izidih največ županskih mest po državi osvojili kandidati SLS, in sicer 13. Več kot sto izvoljenih županov je sicer kandidiralo s podpisi volivcev. Na volitvah v občinske oziroma mestne svete pa je med posameznimi strankami največ glasov in s tem skoraj 500 mandatov osvojila SDS. V tem prispevku pa objavljamo seznam izvoljenih občinskih svetnikov za občine v Dravski dolini.
Dravograd
Enotna lista Anton PREKSAVEC, Ferdo ABRAHAM in Marko KOGELNIK
- Anton Preksavec
- Marijana Cigala
- Ferdo Abraham
- Metka Jeromelj
ZA Dravograd
- Marjeta Podgoršek Rek
- Andrej Heber
- Brigita Vogrin
GIBANJE SVOBODA
- Zvonko Burja
- Barbara Turičnik Hudernik
- Dušan Ferenčak
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA SDS
- Ervin Kodrun
- Milena Mendaš
NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
- Rok Kotnik
- Dominika Čreslovnik Jehart
SOCIALNI DEMOKRATI
- Željko Kljajić
- Vinko Krajnc
Lista za prihodnost za Šentjanž, Otiški Vrh, Bukovska Vas, Selovec
- Zoran Zajamšek
Lista Sonje Kemperl
- Sonja Kemperl
Muta
ANDREJA URH IN SKUPINA VOLIVCEV
- Miha Urh
ANTON BABIČ IN SKUPINA VOLIVCEV
- Nejc Babič
ANTONIJA ČEH IN SKUPINA VOLIVCEV
- Mitja Čeh
DANAJA ROŽMARIN IN SKUPINA VOLIVCEV
- Erik Krautberger
KUNEJ ŠTEFAN IN SKUPINA VOLIVCEV
- Bojan Kaspar
MATEJ KVASNIK IN SKUPINA VOLIVCEV
- Tone Kvasnik
MATIJA AMBROŠ IN SKUPINA VOLIVCEV
- Aleksander Ambrož
NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
- Primož Tandler
SERGEJA PERUŠ IN SKUPINA VOLIVCEV
- Jože Panzi
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
- Peter Šantl
SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
- Blaž Krajnc
Podvelka
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
- Andraž Koželnik
- Zvonko Grubelnik
- Boštjan Volmajer
SOCIALNI DEMOKRATI
- Nina Veronik
- Nataša Pečečnik
- Dolores Žavcar
Alenka Medved in skupina volivcev
- Janez Otorepec
Branislav Vomer in skupina volivcev
- Ivanka Vomer
Jani Pavlič in skupina volivcev
- Domen Štrablek
Marcela Čas in skupina volivcev
- Janez Čas
Radlje ob Dravi
LISTA ALAN UKOVNIK IN EKIPA
- mag. Alan Bukovnik
- Brigita Tršar
- Robert Potnik
- Adrijana Vajs
- Ivan Sušnik
- Ivana Kus
- Marjanca Meršnik
- Sašo Grögl
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
- Alenka Helbl
- Dejan Kresnik
- Vera Novak
GIBANJE SVOBODA
- Vojko Gmajner
- Metka Erjavec
SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
- Dominika Karlatec
- Denis Pavlič
GREMO NAPREJ! LISTA ZA OBČINO RADLJE OB DRAVI
- Silvo Pinter
Ribnica na Pohorju
SOCIALNI DEMOKRATI
- Nenad Lauko
- Marija Hudernik
- Rafko Cvetko
- Petra Klemen
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
- Davorin Grubelnik
- Iztok Helbel
Helena Eman in skupina volivcev
- Danilo Petrun
Vuzenica
DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
- Stojan Helbl
- Gvido Pušnik
GIBANJE SVOBODA
- Matjaž Jeznik
HELENA ŠTEBLE IN SKUPINA VOLIVCEV
- Milenko Skenderija
JOSIP ZLODEJ IN SKUPINA VOLIVCEV
- Anita Jelen
RADIVOJ FERK IN SKUPINA VOLIVCEV
- Peter Ferk
ROBERT KRAUTBERGER IN SKUPNA VOLIVCEV
- Aleksandra Krautberger
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
- Nejc Črešnik
SOCIALNI DEMOKRATI
- Tanja Hari Vidmar
VERICA GOBEC IN SKUPINA VOLIVCEV
- Stojan Gobec
ZVONKA ŽVIKART IN SKUPINA VOLIVCEV
- Sebastjan Žvikart
Seznam vseh svetnikov najdete TUKAJ. Prav tako tudi sezname glede na krajevne, četrtne ali vaške skupnosti.