Osnovna šola Franja Goloba Prevalje je bogatejša za novo, v tem času zelo pomembno pridobitev: Mirni kotiček. To je prostor, kjer lahko učenci najdejo trenutek miru zase, se sprostijo in poskrbijo za svoje dobro počutje.
Pobudnice in vodje projekta na OŠ Franja Goloba Prevalje so prof. inkluz. ped. Nina Logar, prof. spec. in reh. ped. Mirjana Smolak in prof. inkluz. ped. Anja Čoderl, pri projektu pa sta sodelovali tudi prof. likovne vzgoje in umetnosti Saša Vogrin in prof. razrednega pouka Sonja Grnjak.
Šolski dnevi so pogosto polni izzivov, pričakovanj in različnih čustev. Zato so ustvarili prostor, kjer si lahko vsak vzame nekaj minut zase, umiri misli, globoko zadiha in ponovno zbere energijo.
Mirni kotiček je namenjen vsem učencem: tistim, ki potrebujejo kratek odmor, prijazen pogovor ali preprosto nekaj trenutkov tišine.
Ob odprtju so pripravili tudi predstavitveno stojnico. Učenci so lahko sodelovali v kratki sprostitveni dejavnosti z Mirjano Smolak, profesorico specialne in rehabilitacijske pedagogike, ki je zanje izvedla zvočno terapijo, ter se osvežili z bezgovo limonado, ki so jo pripravili člani zeliščarskega krožka.
"Verjamemo, da dobro počutje ni le dodatek k učenju, temveč njegov pomemben temelj. Ko se počutimo varne, sprejete in slišane, lažje premagujemo izzive ter razvijamo svoje potenciale. Zato želimo, da Mirni kotiček postane prostor, kamor se učenci radi vračajo – prostor zaupanja, podpore in medsebojnega spoštovanja," dodajajo profesorice.
Sčasoma bo zagotovo postal priljubljen kotiček za učenke in učence, ko bodo potrebovali trenutek zase, podporo ali prijetno besedo. Ker mir ni tišina. Mir je občutek varnosti.

