Črna kronika Slovenija

Prevarantka na pohodu: Obljubila mu je 2,8 milijona evrov, ostal je brez več kot 40.000 evrov

Policisti PU Celje so včeraj obravnavali spletno prevaro, v kateri je občan ostal brez več kot 40.000 evrov.

A.T.
Posodobljeno: 20. avgust 2026, 11:48
Deli:
Prevarantka na pohodu: Obljubila mu je 2,8 milijona evrov, ostal je brez več kot 40.000 evrov
Simbolična fotografija | Foto: Pixabay

Kot poroča Policijska uprava Celje, so včeraj, 19. avgusta, obravnavali goljufijo, v kateri je bil občan oškodovan za dobrih 40.000 €.

Občana je preko messengerja kontaktirala neznana oseba in se predstavila kot vojakinja v Jemnu, ki naj bi zaradi poškodbe prejela odškodnino v višini 2.800.000 €. Prepričala ga je, da mu bo ta denar poslala, če ji bo nakazal 1.000 € , nato pa je zahtevo po nakazilih stopnjevala do dobrih 40.000 € , ki jih je občan nakazal na različne turške račune.

Takoj, ko je posumil, da bi lahko šlo za prevaro, je obvestil PU Celje.

Obljube o velikih finančnih nakazilih, dedovanjih, odškodninah ali drugih nepričakovanih dobitkih so zelo pogosto znak prevare. Pred kakršnimkoli nakazilom denarja neznanim osebam je zelo pomembno preveriti, kdo je prejemnik in ali je zgodba sploh verodostojna.

Vir: PU Celje

Nalagam komentarje...
Občine: Slovenija
Kategorije: Črna kronika
Ključne besede: goljufija prevara PU Celje spletne prevare

Več iz kraja Slovenija

Več iz kategorije Črna kronika