Kot so sporočili iz Policijske uprave Celje, je sinoči okoli 20. ure je v Starem trgu v Slovenj Gradcu prišlo do resnega incidenta, v katerem je 45-letni občan med obravnavo kaznivega dejanja napadel policiste.
Po doslej znanih informacijah je osumljeni proti policistom najprej vrgel prižgano molotovko, nato pa proti njim tudi streljal. Policisti so v nadaljevanju ugotovili, da je pri tem uporabljal plašilno pištolo.
Policisti so osumljenega uspeli obvladati in pridržati. Zaradi suma storitve več kaznivih dejanj, med drugim nasilja v družini, groženj, napada na uradno osebo pri opravljanju nalog varnosti ter povzročitve hude telesne poškodbe, bodo zoper njega podali kazensko ovadbo.