SiDG

Gozdarji so se pomerili na 13. državnem tekmovanju gozdnih delavcev (FOTO)

Na 13. Državnem tekmovanju gozdnih delavcev Slovenije, ki je 30. septembra in 1. oktobra 2022 potekalo v Kočevju, se je najbolje odrezal Janez Meden in s tem obranil naslov državnega prvaka. Uvrstil se je pred Blaža Jurjavčiča in Žigo Šviglja. Med ekipami je bila najboljša ekipa Husqvarne, drugo mesto je zasedla ekipa Stihl Team Slovenija 1, tretje pa ekipa SiDG 1. V kategoriji U24 (tekmovalci, ki so polnoletni, a mlajši od 24) je prvo mesto v skupni razvrstitvi osvojil Blaž Jurjavčič, za njim sta se uvrstila Aljaž Bajc in Žiga Kolar.

Preberi »

SiDG v letu 2021 z rekordnimi rezultati poslovanja

Družba Slovenski državni gozdovi, d.o.o. (SiDG) je po prvih ocenah poslovno leto 2021 zaključila z rekordnim čistim dobičkom v višini 14 milijonov evrov, kar je 87 % več kot leto pred tem in 83 % nad planom. Družba je dosegla s planom predviden obseg gozdne proizvodnje in posekala 1,1 milijona m3 gozdnih lesnih sortimentov, kar je na ravni iz leta pred tem.