Search
Close this search box.

pravice

Ob svetovnem dnevu socialne pravičnosti o stiski socialno ogroženih družin

Danes obeležujemo svetovni dan socialne pravičnosti, ki je namenjen ozaveščanju o težavah, s katerimi se soočajo najbolj ranljive skupine. Humanitarni program Veriga dobrih ljudi ob dnevu opozarja na socialno ogrožene družine, porast zaposlenih, ki ne zmorejo dostojno preživeti meseca, visoke življenje stroške in hudo stanovanjsko krizo.

Preberi »

Konec leta 2023 nerešenih 1158 zahtevkov za dodatek za pomoč in postrežbo

Pokojninski zavod ob opozorilih v javnosti, da vloge za dodatek za pomoč in postrežbo niso rešene v roku, pojasnjuje, da je razlog deloma v zakonodaji, zaradi katere je določenih zahtevkov več, deloma v pomanjkanju izvedencev. Zaostanku pa botrujejo tudi vloge, ki so nepopolne, so navedli za STA. Konec leta 2023 je bilo nerešenih 1158 zahtevkov.

Preberi »

Za izračun preživnine zdaj na voljo preživninski kalkulator

Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je v sodelovanju z Inštitutom RS za socialno varstvo pripravilo preživninski kalkulator. Gre za orodje, ki bo postavilo standard, kaj pomeni dostojna preživnina za otroka, in je v osnovi namenjeno socialnim delavcem ter sodnikom.

Preberi »
Robert Golob

Premier Golob na Dunaju tudi o manjšini in schengnu

Premier Robert Golob bo v torek na svojem prvem uradnem obisku v Avstriji, kjer se bo sešel z avstrijskim kanclerjem Karlom Nehammerjem in predsednikom parlamenta Wolfgangom Sobotko. V ospredju pogovorov na Dunaju bodo položaj slovenske manjšine v Avstriji, dvostranski odnosi, energetika, prihodnost schengna, vojna v Ukrajini in Zahodni Balkan.

Preberi »

Ženske ob 8. marcu proti neenakosti in nasilju zaradi spola

Ženske ne dopustimo, da imamo manj pravic kot moški, slabše možnosti in nižji položaj ter da smo zaradi spola žrtve nasilja, je osrednje sporočilo organizacij za vprašanja žensk na današnji mednarodni dan žensk, 8. marec. Združeni narodi so za tokratno temo izbrali digitalizacijo, ki lahko pripomore v prizadevanjih za enake pravice in možnosti.

Preberi »

Med posledicami trpinčenja na delu dolgotrajne bolniške in tudi samomori

Trpinčenju na delovnem mestu naj bi bila v Sloveniji izpostavljena tretjina vseh zaposlenih, posledice pa so lahko hude, od poslabšanja (duševnega) zdravja in dolgotrajne bolniške odsotnosti do samopoškodovanj in (poskusov) samomora. V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) so zato pripravili e-priročnik o preprečevanju tovrstnih dogodkov.

Preberi »