državno tekmovanje

V Kočevju danes 14. državno tekmovanje gozdnih sekačev

Na 14. državnem tekmovanju gozdnih delavcev, ki bo danes potekalo na parkirišču pri Rudniškem jezeru v Kočevju, se bodo pomerili najboljši slovenski gozdarji sekači. Preizkusili se bodo v spretnostih, ki simulirajo delo v gozdu, tekmovanje bodo zaključili s podelitvijo medalj, priznanj in nagrad.

Preberi »

Mladi iz BK Karizma ekipni državni prvaki za leto 2022

V vročem kotlu dvorane ŽŠD v Mariboru se je končalo letošnje ekipno državno prvenstvo do 13. let in do 19. let. Neznosna vročina v dvorani, nervozne tekme, ki jih lahko ponudijo le take ekipne tekme. Korošci pa so ponovili oz. ubranili lanski dosežek in postali ekipni državni prvaki do 13. let. Srebrna je bila ekipa BK Medvode, bronasto medaljo je osvojila ekipa BK Olimpija.

Preberi »

Dijakinja iz Slovenj Gradca osvojila prvo mesto na državnem tekmovanju v turističnem vodenju

Turistična zveza Slovenije je letos izvedla 8. tekmovanje v turističnem vodenju, namenjeno mladim od 15. do 29. leta. Tekmovanja, ki je potekalo 19. oktobra 2021 v Portorožu in Piranu, se je prvič udeležila dijakinja 3. letnika programa Gastronomija in turizem Šole za storitvene dejavnosti Šolskega centra Velenje Maja Šmon in s strokovno brezhibnim in simpatičnim nastopom, ki mu je dodala osebno noto, osvojila izjemno 1. mesto in s tem brezplačen tečaj za pridobitev nacionalne licence turističnega vodnika pri Gospodarski zbornici Slovenije.