državni prvaki

Korošci tretji na državnih kmečkih igrah (FOTO)

V soboto, 2. julija 2022, je Društvo kranjske in tržiške podeželske mladine, skupaj z Zvezo slovenske podeželske mladine organiziralo in izvedlo 36. državne in 13. mednarodne kmečke igre, kjer so Korošci osvojili odlično tretje mesto.

Preberi »

Mladi iz BK Karizma ekipni državni prvaki za leto 2022

V vročem kotlu dvorane ŽŠD v Mariboru se je končalo letošnje ekipno državno prvenstvo do 13. let in do 19. let. Neznosna vročina v dvorani, nervozne tekme, ki jih lahko ponudijo le take ekipne tekme. Korošci pa so ponovili oz. ubranili lanski dosežek in postali ekipni državni prvaki do 13. let. Srebrna je bila ekipa BK Medvode, bronasto medaljo je osvojila ekipa BK Olimpija.

Preberi »

Žan Boženk in Nuša Perovnik mladinska državna prvaka v judu

V Slovenj Gradcu sta v organizaciji JK Acron Slovenj Gradec in Judo zveze Slovenije potekali Državno prvenstvo za mladince in mladinke ter Pasovno državno prvenstvo. Tekmovanje je bilo zaprto za gledalce, ki pa so si lahko dvoboje ogledali preko interneta, saj je organizator poskrbel za prenos v živo. Uspešni so bili tudi koroški judoisti, ki so osvojili 8 odličij ter dva osvojena naslova državnih prvakov. Zasluženo so postali druga najuspešnejša ekipa tekmovanja.

Preberi »

Velenjski rokometaši po osmih letih ponovno na državnem prestolu

V Velenju vlada rokometna evforija. Velenjski rokometaši so po osmih letih znova slovenski državni prvaki, potem ko so včeraj v gosteh premagali Krko. Zadnje dejanje sezone jih čaka v soboto, ko v Rdeči dvorani gostuje rokometni klub Maribor Branik, ki so ga v tej sezoni Velenjčani že premagali. Ob zaključku nadvse uspešne sezone bodo rokometaši prejeli najlepše darilo, saj se na tribune ponovno vračajo njihovi zvesti navijači. V Velenju je že vse nared za zmagoslavne trenutke in veliko slavje, ko bodo rokometni junaki dvignili težko pričakovani pokal!